kakucs.hu
2022. július 1., péntek - 08:03 Tihamér, Annamária

Bővült a közterületi, térfigyelő kameráink száma.

térfigyelő kamera

Örömmel tudatjuk, hogy újabb kamerákkal egészült ki községünkben az eddig telepített kamerák száma, amelyek élő felvételei ezentúl, már nem csupán a helyi polgárőrség helyiségében lévő "központba" futnak be, hanem azonnali élőképként a Dabasi rendőrkapitányság ügyeletén is láthatókká váltak!
Ez egyben azt is jelenti, hogy az elkezdődő vagy az éppen folyamatban lévő cselekmények menetébe lesznek képesek azonnali reagálással beavatkozni a járőrök! A Dabasi rendőrkapitányságon rendezett átadón, amely az új élőképes közvetítésre alkalmas rendszer ünnepélyes elindulása, "élesítése" is volt, a jelenlévő magasrangú rendőri vezetők kiemelték, hogy országos szinten is ritkaság, sőt talán példanélküli az a mértékű és technikailag modern kamera lefedettség amellyel Járásunk és ettől kezdve községünk is rendelkezik. A községben eddig is szolgálatot teljesitő kameráinkról már ismeretes volt, hogy leolvassák és rögzítik a községünkbe bármely irányból beérkező gépjárművek rendszámait ebből eredően természetes, hogy a technikai feltételei ugyan adottak lennének, de még nem élesítették a rendszám felismerő rendszert ami a hálózatba kapcsolva településeken keresztül lesz képes majd követni és meghatározni az aktuális helyzetét a rossz útra tévedt gyanús egyénnek vagy bűnelkövetőnek. Ennek a funkciónak az élesítése is hamarosan várható, amiként igény esetén a kamerák számának folyamatos bővülése is.