kakucs.hu
2022. június 30., csütörtök - 15:09 Pál

A Kakucsi vízmű új vastalanító és tisztitórendszerének átadása 2019.10.07

Kakucsi vízmű

Immáron teljes egészében elkészült a Kakucsi vízmű víztisztitó és vastalanitó rendszerének megújulása, amelynek első szakasza tavasszal került átadásra. Jasper Lóránt a Daköv kft ügyvezető igazgatója az ünnepélyes megnyitó előtt elmondta, hogy a korszerűtlen rész a nyár folyamán pályázati pénzből teljesen megújult, így községünkben egy nagy vízáteresztő (akár 500 m3/ nap) képességű, minden vegyitisztitást nélkülöző, a mai kor legmodernebb technológiáját használó víztisztitó, vastalanitó berendezés kezdte meg a napokban községünkben a munkáját. Ezzel a most szolgálatba álló korszerűsítéssel kapcsolatban a szakemberek elmondták, hogy a továbbiakban minden kakucsi háztartásban várhatóan teljesen tiszta és áttetsző víz fog folyni a csapokból. A felújítás során a nagy községi víztárolót és a vízrendszert kétszer is átmosták, hogy a lehetőségek szerint megszabaduljanak a glóbuszban felhalmozódó vaslerakódástól. A vízügyi szakember továbbá jelezte, hogy esetlegesen a rendszerben, a háztartások vízcsöveiben a még ott található vasmaradványok okozhatnak minimális elszíneződést, de ennek mértéke, (mivel újabb vastartalom már nincs a megújult vízrendszerben, ebből eredően utánpótlása sincs ennek az ásványianyagnak) és annak jelenléte, az általa okozott optikai kellemetlenség fokozatosan, majd végleg megszűnik.